Březen 2015

Kapitola druhá - trest první

30. března 2015 v 12:36 | K. |  Co je psáno, to je dáno! HG/SS
Povídka je vhodná pro čtenáře: 18+ čtenáři při otevření každé kapitoly souhlasí s tím, že jsou starší 18 let. Pokud je jim méně povídku urychleně opustí.

Prohlášení: Všechny postavy a děje vycházející z knihy o Harrym Potterovi jsou majetkem J.K.Rowlingové. Povídku píšu pro svoji radost a radost čtenářů. Povídka neslouží pro výdělek.

Kapitola druhá


Hermiona stála jako opařená a uvažovala, co všechno to má znamenat. Naprosto nechápala, nebo snad nechtěla chápat význam slov. Po chvíli si uvědomila, že tam jenom tak stojí. S rychlostí blesku se otočila a vyrazila směr Nebelvírská věž. Když vstoupila do společenské místnosti, všichni ztichli a pozorovali ji. Rozhlédla se, jestli někde nevidí Harryho nebo Rona, ale marně. Povzdechla si a vyrazila do svého pokoje, byla vážně ráda, že jako primuska se nemusí dělit s nikým o pokoj. Posadila se unaveně na postel, bylo toho na ni dneska moc. Do hlavy se ji zase vtíraly myšlenky na poměr mezi jí samotnou a Severusem Snapem. "Fuj," zhrozila se nahlas. Jak si Snape může myslet, že já bych měla rozhlašovat o poměru s ním? Vždyť je to nechutný. Je téměř jednou tak starší a navíc je to přece ten nechutnej netopýr ze sklepení. A co když to vymyslel Snape sám? Jen aby ji mohl vydírat. Je to přece smrtijed a těm se nehnusí nic. Při téhle myšlence si přímo odplivla několik nadávek a směřovala do koupelny. Těšila se, až se s klidem vykoupe.

Za pět osm, Hermiona pospíchala do velké síně na zahajovací večeři. Jde pozdě, nadávala si a utíkala chodbou. Jenže v tu chvíli se jí zamotaly nohy a ona se natáhla na zem. V ten okamžik se kolem ní někdo prořítil. Nevěřila svým očím, byl to Snape. Bez jediného pohledu se doslova prořítil kolem. Ani se jí nezeptal, jestli jí něco není. Hermiona se dostávala do bodu varu. Zvedla se a pospíchala do velké síně. "Hermiono, no tak sakra kde jsi?" nedočkavě se ptal Harry. "Co jsi dělala? Od čeho máš odřenou tu tvář?" zděsil se Harry, když si Hermionu pořádně prohlédl. "Ale, upadla jsem na schodech. A představ si, proletěl kolem mě Snape, jako by mu to bylo jedno!" téměř nasupeně prohlásila. Nemohla si nevšimnout Ronova škodolibého úšklebku. V tu chvíli ji ale přerušil Brumbál sým každoročním úvodním projevem. Mluvil tak hezky od srdce. Poté ho vystřídala profesorka Mc.Gonagallová s moudrým kloboukem. Hermiona vzpomínala na svůj první den v Bradavicích, jak bylo to tak nevinné a bez starostí. Díky událostem na celý problém pro dnešní večer zapomněla.

.....

Kapitola první - pohledy ostatních

27. března 2015 v 15:00 | K. |  Co je psáno, to je dáno! HG/SS

Povídka je vhodná pro čtenáře: 18+ čtenáři při otevření každé kapitoly souhlasí s tím, že jsou starší 18 let. Pokud je jim méně povídku urychleně opustí.

Prohlášení: Všechny postavy a děje vycházející z knihy o Harrym Potterovi jsou majetkem J.K.Rowlingové. Povídku píšu pro svoji radost a radost čtenářů. Povídka neslouží pro výdělek.

Kapitola první


Vstala z postele, už nemohla dospat. Dneska ji čeká přemístění do Doupěte a zítra konečně zase zpátky domu, do Bradavic. Rychle se umyla, vyčistila zuby a učesala si vlasy kouzlem. Hodila na sebe džíny, triko a svoji oblíbenou růžovou mikinu a už spěchala rozloučit se s rodiči. Ač nerada, přiznávala si, že je tu nechce nechat samotné obvzlášť v téhle době. "Mami, Tati, buďte na sebe opatrní. A pište mi", líbla matku na tvář a směřovala své kroky ke krbu. Nabrala prášek do ruky a nahlas vyslovila: "Doupě".

S pořádným rámusem skončila v Doupěti v krbu, kde už se k ní hnala Ginny. Však za zády už se ozývala Molly: "Ahoj Hermiono, to jsem ráda, že jsi tady. Dáš si něco k snídani?" a nečekala na odpověď. Hermiona byla vážně ráda, že se rozhodla doma nesnídat. Z přemýšlení ji vytrhl Harry, který k ní přiskočil a začal jí objímat. Bylo vážně úžasné po prázdninách zase spatřit své přátele. Počkat? Kde je vlastně Ron? Rozhlédla se po místnosti a všimla si, že v rohu místnosti sedí v křesle a tváří se poměrně dost nepříjemně. Vydala se k němu: "ahoj Rone" a už ho chtěla obejmout, když v tu chvíli se zvedl a s odseknutím: "čau" odešel z místnosti. Hermiona se otočila na ostatní: "Co je s ním?". "Nevím, chová se tak od rána," odvětil Harry s naprostým klidem. "Pojďte už na tu snídani," popohnala je Molly. A tak celá parta zasedla mlčky ke stolu. Co se mu asi tak mohlo stát? Nic mu přece neudělala... Chvíli ještě rozjímala a rozhodla se, že už to nebude řešit.Vždyť má nejspíš jen blbou náladu. Zbytek snídaně probírali s Ginny nejnovější módní trendy u časopisu Magická móda. Hermiona nikdy moc nesledovala módu, ale byla ráda že nemusí přemýšlet nad Ronem. Měla ho ráda a neuvěřitelně ji jeho uražení ubližovalo. Bohužel až do večera se ji nepodařilo promluvit si s ním. O to větší rozčarování pro ni bylo, když se druhý den ráno choval úplně stejně.

Úvod

27. března 2015 v 14:48 | K. |  Co je psáno, to je dáno! HG/SS
Zdaleka né moje první povídka, však první s tématikou související s knihami Harryho Pottera. Rozhodla jsem se sepsat povídku na téma Hermiona Grangerová a Severus Snape. Podle mého je to jedna z nejčastějších kombinací v povídkách a mně osobně se také líbí. Vlastně ani nikdy by mě nenapadlo vyhledávat nějaké povídky, pokud bych nebyla po úraze a děsně bych se nenenudila. Jsem však ráda, že jsem některá hodnotnější a některá méně hodnotná díla přečetla a díky tomu mohla utvořit svoji povídku.

Poměrně dlouhou dobu jsem váhala nad příběhem povídky. Napadalo mě několik témat spojených se Snapem a Hermionou. Všechny nebyly ale dokonalé ale přece jen jsem se k tomu podle mého nejlepšímu dostala. A teď už k povídce.

Název: Co je psáno, to je dáno
Hlavní postavy: Hermiona Grangerová, Severus Snape. Jak lze odtušit jedná se o vztah HG/SS
Vedlejší postavy: Harry Potter, Ginny Weasleyová, Ronald Weasley, Albus Brumbál, Minerva McGonagallová a ještě spousta dalších postav, které se vynoří v dalších dílech a sama o tom ještě ani nevím.

Povídka je vhodná pro čtenáře: 18+ čtenáři při otevření každé kapitoly souhlasí s tím, že jsou starší 18 let. Pokud je jim méně povídku urychleně opustí.

Příběh: Náš příběh se odehrává v šestém ročníku studia v Bradavicích. Hlavní aktérkou je Hermiona Grangerová, která se setká s netypickým chováním téměř celého svého okolí. Na veřejnost, jak se později ukáže, se provalí informace o jejím údajném vztahu se Severusem Snapem. Jake s touto informací popere Hermiona? Jak na ni zareaguje Snape? Stane se jejich vztah pravdou nebo zůstane pouze lží?

Prohlášení: Všechny postavy a děje vycházející z knihy o Harrym Potterovi jsou majetkem J.K.Rowlingové. Povídku píšu pro svoji radost a radost čtenářů. Povídka neslouží pro výdělek.


Článek nevalné kvality

24. března 2015 v 13:13 | K. |  O blogu
Kdo by to byl řekl, že ve svém věku se opět rozhodnu navrátit se k blogu a pokračovat ve vkládání obsahu tolik podobnému tomu předešlému. Tomu, které jako mávnutím hůlky zmizelo v útrobách administrace a už se odtamtud nikdy nevynoří. Ač nerada, musím uznat, že povídky zřejmě budou do mého života zasahovat víc, než bych chtěla. A k mému zklamání, to obvykle není žádná hodnotná literatura. Ale člověk musí mít alespoň nějaké malé tajemství, že ano. K.